Előtörlesztési díj

Ha a hiteledet vagy személyi kölcsönödet szeretnéd előtörleszteni, azaz a rendes hiteltörlesztődön felül szeretnéd visszafizetni a hiteled egy részét vagy akár a teljes hitelt, akkor erre a futamidő alatt bármikor van lehetőséged.

A bank az előtörlesztésért díjat számít fel, ami a tőketartozás 1-2%-a szokott lenni.

Jelzáloghitelnél a díj nem lehet magasabb 2%-nál, személyi kölcsönnél pedig 1%-nál, de általában több tényezőtől is függhet. A hitel futamideje alatt is változhat a díj mértéke, és néhány banknál az sem mindegy, hogy a kamatperiódus fordulónapján, vagy a kamatperióduson belül előtörlesztenél.

A fogyasztóbarát lakáshitelek és személyi kölcsönök esetében például az MNB (Magyar Nemzeti Bank) maximálja a díj mértékét. Lakáshitelek esetén a díj nem lehet több az előtörlesztett összeg 1%-ánál, de ha lakás-takarékpénztárból törlesztenél elő, akkor az díjmentes. Személyi kölcsönnél a díj legfeljebb 0,5%, de ha a futamidő utolsó évében díjmentes.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Férfi házakat néz és a lakáshitel önerő összegén gondolkodik ami kell majd a vásárláshoz
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő: mennyi kell és hogyan teremtsem elő?

    A lakáshiteleknek – és minden jelzáloghitelnek – sarkalatos pontja az önerő. Ez a hitelfelvétel mumusa, az az adott esetben több millió forint, amit neked kell beletenned a hiteledbe. Miért van erre szükség egyáltalán? Honnan teremtsd elő? Mi lehet önerő és mi nem? Segítünk, hogy megvehesd a kinézett lakást és a lakáshitel önerő ne okozzon gondot.

    frissítve: 2024. április 30.
  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.