Teljes visszafizetés

A teljes visszafizetés az az összeg, amit a hitel teljes futamideje alatt vissza kell fizetned a banknak. Ez nem egyenlő a felvett hitelösszeggel, mivel ahhoz még a kamat és számos egyéb költség is hozzáadódik.

A teljes visszafizetésben így a havi törlesztőrészleteken kívül, ami a tőkét és a kamatot tartalmazza, beletartoznak még azok a díjak és költségek, amelyeket a hitel igénylésével és folyósításával kapcsolatban ki kell fizetned. Lakáshitel (illetve általában a jelzáloghitelek) esetében ezek több százezer forintot is kitehetnek.

Azt, hogy mennyi lesz a teljes visszafizetés egy hitel esetében, nem feltétlenül lehet előre megmondani. Ennek az az oka, hogy ha a kamat a futamidő során változik, akkor a havi törlesztőrészlet is változik. A hitelkalkulátorok számolnak egy összeget, illetve a bank is kiszámolja, de ez az induló feltételek szerint számított összeg.

A végig fix kamatozású hitel esetében, ahol a törlesztőrészlet a futamidő teljes hossza alatt változatlan, pontosabban lehet számolni, de az extra költségeket, mint amilyen mondjuk egy szerződésmódosítás díja, ha ilyet kérsz, vagy egy esetleges késedelmi kamat ilyenkor sincs benne.

CIB 10 Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel
  • Most akár 40 000 Ft jóváírás
  • Nincs folyósítási díj, földhivatali eljárási illeték, Takarnet lekérdezési díj
  • 15 millió Ft 15 évre 133 856 Ft törlesztővel, THM: 7,16%
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Lakáshitel önerő nélkül nehezen megy az ilyen tervrajzon létező ingatlanokra
    Lakáshitel

    Lakáshitel önerő nélkül - lehetséges, mutatjuk hogyan

    Lakást szeretnél vásárolni, de nem tudod hogyan teremtsd elő az ehhez szükséges önerőt? Egyáltalán, miért kell a lakáshitelhez önerő, és a vételár mekkora rész legyen? Talán te is azt gondolod, hogy a lakáshitel önerő nélkül nem fog menni, mert a bankok egyre szigorúbbak. Szerencsére többféle megoldás is van. Összegyűjtöttük ezeket és lépésről lépésre elmagyarázzuk mindegyiket. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. május 6.
  • 2 társasház sok lakással és erkéllyel
    Lakáshitel

    Türelmi idős lakáshitel - minden amit tudnod kell róla 2024-ben

    Olyan gazdasági környezetben, amikor magasak a hitelkamatok, drágák a lakások és a megélhetés is egyre több pénzbe kerül, érthető, hogy kevesebbet költünk, kevesebb lakáshitelt veszünk fel, és igyekszünk spórolni. De mi a helyzet, ha nem tudod halasztani a lakásvásárlást? Valóban megoldást jelenthetnek a türelmi idős lakáshitelek? Útmutatónkból megtudhatod.

    frissítve: 2024. április 15.
  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.